Elektomobilność

 

Dbanie o środowisko naturalne i wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii przybliżyło nas w znacznym stopniu do wielu zmian w codziennym życiu. Obecnie nikogo nie dziwi zielona rejestracja na drogach czy łatwa dostępność do ładowarek samochodowych na niemalże każdej stacji – o ironio – benzynowej. Elektromobilność, bo właśnie tak nazywa się branża, dla której również tworzymy wiązki kablowe, stała się jednym z największych i najbardziej rozwojowych sektorów gospodarki światowej.

 

Elektromobilność — bezpieczeństwo a wiązki kablowe

 

Bezproblemowe działanie tak skomplikowanych urządzeń, jak chociażby samochody elektryczne, zależy od wielu elementów. Na wiązkach kablowych używanych w elektromobilności spoczywa największa odpowiedzialność, ponieważ to dzięki nim możliwy jest ciągły przepływ energii elektrycznej. Niestety, to również one najczęściej ulegają awariom. Właśnie dlatego tak istotna jest jakość wykonania przewodów. Im lepsze surowce, wyższa staranność wykonania i większa wiedza producenta, tym mniejsze ryzyko problemów w systemie. Dodatkowo wszystkie wiązki kablowe stosowane w sektorze elektromobilności muszą spełniać ściśle określone normy, żeby mogły być dopuszczone do obiegu — zarówno w Polsce, jak i Unii Europejskiej.

 

O naszych produktach możesz dowiedzieć się więcej w zakładce „JAKOŚĆ”. Tam wypisaliśmy wszystkie przyznane nam certyfikaty oraz potwierdzenia wartości.

 

Gdzie są wykorzystywane wiązki kablowe w e-mobilności?

 

Przede wszystkim we wszystkich pojazdach elektrycznych, będących nieodłącznym elementem elektromobilności. Mogą być to samochody osobowe, autobusy, łodzie, statki latające, hulajnogi i inne. Jednak wiązki kablowe stosowane są również w urządzeniach takich jak ładowarki (stacjonarne oraz mobilne) prądu przemiennego lub stałego. Te pierwsze bardzo często nazywa się wolnymi przez prędkość ładowania. Druga natomiast pozwala na bardzo szybkie przywrócenie mocy pojazdowi. To właśnie dzięki wysokiej jakości przewodom są w stanie płynnie i bezawaryjnie działać.

KABLONEX

WE EXPAND YOUR CONNECTIONS

KABLONEX

Adres do korespondencji:

ul. Ogrodowa 63

64-510 Wronki, woj. wielkopolskie

 

 

Zakład produkcyjny:

ul. Myśliwska 53

64-510 Wronki, woj. wielkopolskie